اعلامیهٔ مطبوعاتی در پیوند به حمله تروریستی امروز بالای شاگردان مکتب در کابل 

jamil-moi
7

تروریستان برای چندمین‌بار در ماه مبارک رمضان جنایات بزرگ انسانی را خلق کردند. امروز نزدیک افطار تروریستان یک انفجار را در نزدیک دروازه مکتب سیدالشهداء حوزه ۱۳ امنیتی کابل انجام دادند. با تاسف که بالای ۳۰ تن از هموطنان ملکی ما به‌شمول شاگردان مکتب شهید و بالای ۵۲ تن دیگر مجروح گردیدند. 
این رویداد تروریستی همانند رویداد لوگر که محصلین را هنگام افطار هدف قرار داد، دانش‌آموزان مکتب را هدف گرفت. از آنجا که مکاتب و اماکن آموزشی مکان‌های غیرنظامی اند، از هرنوع تعرض مصوون دانسته می‌شوند.
 تروریستان از ضعف و شکست خود متوسل به جنایات بزرگ کشتار کودکان، زنان و دانش‌آموزان می‌گردند که این رویکرد در تمام قوانین، مردود و جنایت جنگی شمرده شده است. 
شباهت این عمل تروریستی و حمله بالای دانشگاه کابل می‌رساند که طالبان مسوول این جنایت هستند. زیرا در حمله بالای مکان‌های ملکی طالبان مسوولیت نمی‌پذیرند و اما حمله به پوهنتون کابل نشان داد که طالبان تروریست هرگاه اهداف ملکی را انفجار می‌دهند غیر مستقیم و از آدرس‌های دیگر تحت نام گروه دیگر اعلام می‌کنند. 
بخش‌های کشفی و استخباراتی به شدت کار می‌کنند تا مسوول این جنایت بزرگ را شناسایی و همانند طراح حمله بالای پوهنتون کابل به محضر مردم و رسانه‌های گرامی چهره‌های شوم شانرا نمایان سازند.
رهبری وزارت امور داخله مراتب تسلیت خویش را به بازمانده‌گان این رویداد المناک ابراز داشته از بارگاه خداوند متعال برای شهدای این رویداد بهشت برین و برای مجروحین صحت کامل استدعا می‌نمایید.

آخرین اطلاعیه ها

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۸ - ۹:۲
Background image

اعلامیهٔ وزارت امور داخله در پیوند به یک گزارش بی‌بی‌سی پیرامون اتهامات آزار و اذیت جنسی در پولیس

وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان در چارچوب استراتیژی ملی انکشاف پولیس ملی کشور، متعهد به تامین مشارکت زنان در صف

شنبه ۱۴۰۰/۳/۱۵ - ۲۱:۱۵
Background image

کسانی‌که با داکتران برخورد توهین‌آمیز کنند و به سرمایه‌های صحت آسیب برسانند، بازداشت می‌شوند 

با توجه به شدت‌یافتن موج سوم کرونا در کشور هرگاه به این ویروس مبتلا می‌شویم و نیاز به شفاخانه و مراقبت جدی است، با داکتر

دوشنبه ۱۴۰۰/۳/۳ - ۱۴:۴۴
Background image

اطلاعیه‌ی قوماندانی اکادمی پولیس شهید سترپاسوال عبدالرازق

به‌اطلاع آن‌عده افسران ذکور و اناث وزارت امور داخله که از پیش در برنامه‌ی ماستری « پالیسی و اداره‌ی عامه »‌ قوماندانی اک

بازگشت به اطلاعیه ها