اعلامیهٔ مطبوعاتی در پیوند به حمله تروریستی امروز بالای شاگردان مکتب در کابل 

jamil-moi
7

تروریستان برای چندمین‌بار در ماه مبارک رمضان جنایات بزرگ انسانی را خلق کردند. امروز نزدیک افطار تروریستان یک انفجار را در نزدیک دروازه مکتب سیدالشهداء حوزه ۱۳ امنیتی کابل انجام دادند. با تاسف که بالای ۳۰ تن از هموطنان ملکی ما به‌شمول شاگردان مکتب شهید و بالای ۵۲ تن دیگر مجروح گردیدند. 
این رویداد تروریستی همانند رویداد لوگر که محصلین را هنگام افطار هدف قرار داد، دانش‌آموزان مکتب را هدف گرفت. از آنجا که مکاتب و اماکن آموزشی مکان‌های غیرنظامی اند، از هرنوع تعرض مصوون دانسته می‌شوند.
 تروریستان از ضعف و شکست خود متوسل به جنایات بزرگ کشتار کودکان، زنان و دانش‌آموزان می‌گردند که این رویکرد در تمام قوانین، مردود و جنایت جنگی شمرده شده است. 
شباهت این عمل تروریستی و حمله بالای دانشگاه کابل می‌رساند که طالبان مسوول این جنایت هستند. زیرا در حمله بالای مکان‌های ملکی طالبان مسوولیت نمی‌پذیرند و اما حمله به پوهنتون کابل نشان داد که طالبان تروریست هرگاه اهداف ملکی را انفجار می‌دهند غیر مستقیم و از آدرس‌های دیگر تحت نام گروه دیگر اعلام می‌کنند. 
بخش‌های کشفی و استخباراتی به شدت کار می‌کنند تا مسوول این جنایت بزرگ را شناسایی و همانند طراح حمله بالای پوهنتون کابل به محضر مردم و رسانه‌های گرامی چهره‌های شوم شانرا نمایان سازند.
رهبری وزارت امور داخله مراتب تسلیت خویش را به بازمانده‌گان این رویداد المناک ابراز داشته از بارگاه خداوند متعال برای شهدای این رویداد بهشت برین و برای مجروحین صحت کامل استدعا می‌نمایید.

آخرین اطلاعیه ها

چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۱۲ - ۲۱:۴۵
Background image

اطلاعیه ریاست عمومی پاسپورت پیرامون توزیع پاسپورت مثنی

اطلاعیه ریاست عمومی پاسپورت پیرامون توزیع پاسپورت مثنی
چهار شنبه، 5 محرم، 1444

چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۵ - ۱۳:۴۱
Background image

اطلاعیه ریاست پاسپورت

قابل توجه هموطنان گرامی؛

بازگشت به اطلاعیه ها