اعلامیه وزارت امورداخله درپیوند به حمله تروریستی درولسوالی نهرین ولایت بغلان

hakimi-moi
k

وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان، حمله جنگجویان وابسته به هراس افگنان طالب بر افراد ملکی درولسوالی نهرین ولایت بغلان را که در آن شماری هموطنان ملکی ما شهید و زخمی شدند، یک رویکرد جنایت کارانه دانسته واین جنایت نابخشودنی را به شدت تقبیح می نماید.
گروهی ازجنگجویان وابسته به هراس افگنان طالب، شب گذشته، بر روستای اره‌ کش ولسوالی نهرین، برافراد ملکی، حمله ورشده که درنتیجه آن، 25 تن از افراد ملکی را که باشنده گان محل هستند، شهید و دو فرد ملکی را زخمی کرده اند.
همزمان، نیروهای پولیس ملی، به منظور نجات افراد ملکی به محل رویداد رسیده و با هراس افگنان طالب درگیری شدند که درنتیجه درگیری، 15 هراس افگن طالب کشته شده اند.
وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان، با اعتقاد راسخ بر لزوم حفاظت از هموطنان و افراد غیر نظامی، به نیروهای پولیس ملی اکیداً دستور می دهد که از تمامی امکانات خویش در جهت حفاظت از افراد ملکی سعی وتلاش نموده و به تروریستان اجازه ندهند تا به مردم ملکی آسیب برسانند.
حمله بر افراد ملکی، نشان می دهد که هراس افگنان طالب، در دشمنی با مردم افغانستان از هیچ فرصتی فروگذارنکرده و هیچ اصول و اخلاق را نمی شناسند و این گروه شیطان صفت، همواره در پی فرصت برای آسیب رساندن به مردم صلح خواه و بیگناه هستند.
وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان، برای شهدای این رویداد جنت فردوس و برای بازمانده گان شان صبر جمیل را از بارگاه ایزد منان استدعا می نماید.

مطبوعاتي اعلامیې

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۹:۲۸
Background image

د کندهار پر امنیه قومندانۍ ترهګریز برید کې اوه بریدګر ووژل شول.

نن مازدیګر شاوخوا ۰۴:۳۰ بجې بریدګرو د کندهار ولایت پر امنیه قومندانۍ ترهګریز برید وکړ.

شنبه ۱۳۹۸/۴/۲۹ - ۹:۲۳
Background image

د کابل پوهنتون دروازې ته څېرمه د موټر بم چاودنې په تړاو د کورنیو چارو وزارت اعلامیه!

نن سهار شاوخوا ۰۷:۳۰ بجې د کابل پوهنتون سویلي دروازې ته څېرمه موټر بم چاودنه شوې.

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۴/۱۸ - ۹:۳۱
Background image

خبرتیا!

د کورنیو چارو وزارت د درنو منسوبینو ستونزو ته د رسیدګۍ لپاره او د مشرانو، متنفذینو او د ملي شورا د درنو غړو د وخت د مخنی

Back to announcements