اعلامیه مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی کشور

jamil-moi
9

بربنیاد قوانین نافذه دولت جمهوری اسلامی افغانستان، حمله بر تأسیسات دولتی، غصب و تخریب آن و نیز مانع ایجاد کردن در روند امور کار نهادهای دولتی خیانت ملی و جرم پنداشته می‌شود.
نیروهای امنیتی و دفاعی مؤظف اند تا جلو چنین اقداماتی را گرفته و نیز به معترضین ابلاغ میدارند که به غصب یا تخریب نهادهای دولتی اقدام ننمایند در غیر این صورت با برخورد جدی قانونی روبرو خواهند شد.
دسته های انتخاباتی معترض، در جریان حرکت‌های اعتراضی شان نکات زیر را جداً توجه نمایند:

• تظاهر کننده گان در روشنایی قانون حرکت های شان را راه اندازی نمایند.
• اعتراض کننده‌گان از حمل سلاح که موجب اخلال امن و نظم عامه می‌شود جداً خودداری نمایند.
• معترضین به تأسیسات عام‌المنفعه توجه داشته و از تخریب آن اجتناب ورزند.
• معترضین به تخریب تأسیسات دولتی اقدام ننمایند.

از همه دسته های انتخاباتی معترض تقاضا می‌گردد تا بر اساس روشنایی قوانین نافذه کشور حرکت‌های اعتراضی شان را راه اندازی نموده، به تأسیسات عام‌المنفعه، عزت و حیثیت مردم صدمه وارد ننمایند.
تظاهر کننده‌گان، قبل از راه اندازی حرکت‌های اعتراضی شان، زمان و مکان تظاهرات شان را با نیروهای امنیتی شریک ساخته و نظم عامه را جداٌ رعایت نمایند.
در اخیر نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به مردم اطمینان میدهد که در یک هماهنگی کامل، خود را مسئول و مکلف به تأمین جان و مال شهروندان کشور دانسته و به هیچ گروه مخل امن و نظم عامه اجازه نخواهیم داد تا آرامش مردم عزیزمان را برهم زنند.

Latest announcements

Sun, Jan 27 2019 2:31 PM
Background image

To All Afghan National Police Forces

Based on article 153 of Afghanistan Constitution and article 415 of Criminal Code, Armed forces and Police are not allow

Back to announcements