معین ارشد امور امنیتی حوزه هژده‌هُم پولیس شهر کابل را افتتاح کرد


سترپاسوال مرادعلی‌مراد معین ارشد امور امنیتی وزارت امور داخله عصر روز گذشته حوزه جدید پولیس زون 101 آسمایی را در نواحى غرب كابل افتتاح کرد.

در مراسم افتتاحیه حوزه مذكور نماینده‌گان معاونیت دوم ریاست جمهوری، قومندان گارنیزیون کابل، هیئت رهبری زون 101 آسمایی، مسوولان ریاست امنیت ملی کابل، اعضای شورای ولایتی، شورای علما، وکلای گذر نواحی 13 و 6 شهرداری کابل، متنفذین و جوانان غرب کابل حضور داشتند.

سترپاسوال مرادعلی‌مراد طی صحبتی ضمن قدردانی از همکاری‌های مردم با نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، بر تداوم همكارىهاى بىدريغ مردم با نيروهاى امنيتى تاكيد نموده بیان داشت که نظر به پیشنهاد وزارت امورداخله و به اساس منظوری سرقومندانی اعلی کشور و به حکم 182 مورخ 08/02/1397 ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، برای تامین امنیت بهتر غرب کابل حوزه هژده هُم پولیس در غرب کابل ایجاد گردیده تا سطح تامین امنیت ساحه بلند رفته و از تهدیدات احتمالی جلوگیری صورت گیرد.

معین ارشد امورامنیتی همچنان اضافه نمود که سرقومندان اعلی کشور به نهادهای امنیتی و دفاعی کشور دستور داده است تا تدابیر امنیتی لازم را همانند ساحه سبز امنیتی برای ساحات غرب کابل در نظر گیرند.

سترپاسوال مرادعلی‌مراد افزود که به این منظور یک حوزه جدید امنیت ملی نیز ایجاد گردیده و عملا مصروف وظایف محوله‌شان می‌باشند.

دگر جنرال افضل امان قومندان گارنیزیون کابل در این مراسم بیان داشت که گارنیزیون کابل تدابیر امنیتی بیشتری را در ساحه روی دست گرفته و یک مرکز سوق و اداره مشترک امنیتی نیز ایجاد گردیده و گزمه‌ها و بازرسی‌های امنیتی در ساحات غرب کابل افزایش یافته است.

 معاون ریاست امنیت ملی کابل نیز از اقدامات تازه‌ی این ریاست برای تامین امنیت غرب کابل صحبت کرده بیان داشت که نیروهای امنیت ملی در حوزه جدید امنیت جابجا شده و عملا مصروف فعالیت‌های شان می‌باشند. او اما از باشنده‌گان غرب کابل خواست تا در هماهنگی و همکاری نزدیک با نیروهای امنیتی ساحات شان را مصؤن‌تر سازند.

جنرال داوود امین قومندان زون 101 آسمایی کابل نیز طی صحبت افزود که نظر به پلان اصلاحی آن قومندانی حوزه جدید با تشکیل 313 تن ایجاد گردیده و از لحاظ تجهیزات و امکانات بیشتر از نیاز اکمال شده است.

در این مراسم نماینده‌گان شورای علما و وکلای گذر با قدردانی از جانفشانی‌های نیروهای امنیتی با اعطای تقدیرنامه‌ها به نیروهای امنیتی افتتاح حوزه جدید را استقبال کردند.